Klub Morski HORN został założony w 1991 roku przez grupę przyjaciół, pasjonatów żeglarstwa. Od samego początku do dziś jest to organizacja składająca się z ludzi kochających żeglarstwo, sport, lubiących rozwijać swoje pasje, a zdobytą wiedzę przekazywać innym.
Nasz klub posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Utrzymujemy się dzięki Waszemu wsparciu w postaci 1% od podatku, który co roku możecie przekazać Naszej OPP przy rozliczeniu rocznym. Wasze wsparcie pomaga Nam organizować liczne wydarzenia na terenie miasta Kielce i zalewu w Cedzynie: Dzień Dziecka na wodzie, regaty, żeglarskie otarte szkolenia zimowe,kursy ratownicze i inne szkolenia podnoszące Waszą wiedzę z zakresu bezpiecznego spędzania czasu nad wodą i na wodzie.
Większość wydarzeń na Costa Cedzyna, które są organizowane przez Nasze Stowarzyszenie, są wydarzeniami no profit i tylko dzięki Waszemu wsparciu 1%, jesteśmy w stanie je zorganizować dla wszystkich chętnych.
Klub Morski Horn jest stowarzyszeniem miłośników sportów wodnych. Prowadząc swoją działalność skupiamy się na wspieraniu publicznego dobra. Dołącz do Nas!!

Do głównych zadań klubu należy:

• - propagowanie żeglarstwa, ze szczególnym uwzględnieniem żeglarstwa morskiego,

• - organizacja rejsów morskich i śródlądowych,

• - szkolenie żeglarskich kadr,

• - organizacja szkoleń na wszystkie stopnie żeglarskie i motorowodne,

• - organizacja spływów kajakowych, imprez integracyjnych i innych wydarzeń,

• - organizacja kursów na stopień ratownika wodnego oraz KPP,

• - organizacja kursów radiooperatora krótkiego zasięgu SRC,

• - organizacja kursów doszkalających z zakresu żeglarstwa i bezpieczeństwa na wodzie,

• - propagowanie żeglarstwa wyczynowego, poprzez organizację i udział w regatach m.in. na zalewie w Cedzynie koło Kielc.

IMG

Klub Morski
HORN

ul. 1-go Maja 191