aktualności    


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Gala Dwudziestolecia
14 października w sali koncertowej Pałacyku Zielińskiego w Kielcach odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia Klubu HORN.
Gala składała się z części oficjalnej i koncertu szantowego.

Gala KM HORN


W pierwszej części, po przywitaniu gości przez komandora Klubu Marcina Łukasiaka, zabrał głos poseł Lucjan Pietrzczyk, społecznik, instruktor harcerstwa, a co dla nas najważniejsze zapalony żeglarz. Po przywitaniu przedstawiciela władz centralnych Polskiego Związku Żeglarskiego w osobie znakomitego polskiego heraldysty i znawcy etykiety żeglarskiej Pana Andrzeja Bebłowskiego oraz znakomitego żeglarza, autora zadań na egzaminy na wyższe stopnie żeglarskie dla centralnej Komisji Egzaminacyjnej (gdy takowe były wymagane) Pana kapitana Janusza Arszyłowicza, prowadzący spotkanie kol. Krzysztof "Recha" Reszke zapowiedział pierwszą prelekcję. Trudny temat "Wprowadzenie do historii żeglarstwa z uwzględnieniem żeglarstwa świętokrzyskiego" przedstawiła kol. Iwona Plucner, pracownik Biblioteki Uniwersyteckiej, a zarazem członkini-założycielka Klubu. Następnie kapitan Adam "Rogal" Rogaliński, założyciel Klubu, przedstawił wybrane wydarzenia z historii Klubu w pokazie zdjęć. W dalszej kolejności komandor Marcin Łukasiak skomentował pokaz zdjęć z rejsu dookoła świata Nataszy Caban. Pokaz składał się ze zdjęć i kilkuminutowego filmu z rejsu. Po filmie kapitan Wojciech "Wasyl" Wiszniewski zaprezentował pokaz zdjęć i kilkuminutowym film - relację z wyprawy na jachcie Selma Expeditions dookoła przylądka Horn.
Po czym nastąpiła seria wyróżnień dla najbardziej zasłużonych członków Klubu. Grawertony przygotowane przez Marszałka Województwa wręczył poseł Lucjan Pietrzczyk. A wyróżnienie za szczególny wkład w rozwój Klubu Morskiego HORN w Kielcach, będącego Ambasadorem Województwa Świętokrzyskiego otrzymali: Monika Kasprzyk, Iwona Plucner, Jerzy Ziętal, Marcin Banach i Tomasz Tyra.
W części tej wystąpił przedstawiciel władz centralnych PZŻ Pan Andrzej Bebłowski wręczając dla Klubu, na ręce komandora Marcina Łukasiaka, okazały grawerowany plafon od Prezesa PZŻ Pana Wiesława Kaczmarka i Sekretarza Generalnego PZŻ Pana Zbigniewa Stosio.
Po wyróżnieniach Kol. Piotr "Peti" Wychowaniec przedstawił prezentację dorobku Klubu - pokaz zdjęciowy i dokonania w liczbach.
Na zakończenie tej części przedstawiono wycinki filmu kol. Piotra Waldona z wyprawy "Fart race Islandia 2007".

Po filmie rozpoczął sie ponad dwugodzinny koncert kultowego zespołu Cztery Refy.

Gala zakończyła się nieoficjalnym spotkaniem żeglarzy w pubie Galeon, gdzie szanty i wspominki z dwudziestolecia słychać było niemal do rana.

4Refy
17 10 2011 - ip.

 
 

Natasza Caban

Zobaczyć Morze

guestbook DZIENNIK POKŁADOWY

chomik HORN Chomik HORN

KM HORN - FACEBOOKFACEBOOK

KM HORN - subskrybujGoogle Groups

 


 
FreeTibet ratujtybet.org
 
Katalog Gwiazdor
HORN © 2006      webmaster: ip.    |lista dyskusyjna |księga gości |kontakt|